Jak dojechać z Krakowa do Kopalni Soli „Wieliczka”?


Jednym z najcenniejszych polskich zabytków jest Kopalnia Soli „Wieliczka”. To unikatowe miejsce, duma Polaków, figurująca na liście UNESCO. Nie bez przyczyny co roku przybywa tam ponad milion turystów polskich i zagranicznych. Wielicka kopalnia soli to najstarszy tego typu obiekt na świecie, prawdziwy pomnik historii narodu polskiego, a także zapierające dech w piersiach podziemne miasto o bardzo rozbudowanej infrastrukturze. Dowiedz się więcej o Kopalni Soli „Wieliczka”.

Jak dojechać komunikacją do Kopalni Soli w Wieliczce?

Kopalnia Soli w Wieliczce położona jest w odległości 10 km od ścisłego centrum Krakowa. Nasi Goście często pytają o możliwości dojazdu z Krakowa do Kopalni Soli „Wieliczka”. Dla ułatwienia przedstawiamy wskazówki dojazdu do kopalni za pomocą autobusowej komunikacji miejskiej oraz podmiejskiego pociągu.

Dla osób, które wybierają komunikację autobusową rekomendujemy autobus 304, kursujący z Krakowa do Wieliczki co około 20 minut. Początek jego trasy to przystanek przy Galerii Krakowskiej. Najlepszą propozycją dla Klientów Apartamentów Aurora będzie rozpoczęcie podróży od przystanku „Plac Inwalidów”, który znajduje się w odległości 460 m od naszej siedziby. Czas trwania podróży autobusem 304 od przystanku „Plac Inwalidów” to nieco ponad pół godziny. Wysiadamy na przystanku „Wieliczka Kościół”, jeśli chcemy dotrzeć do szybu Daniłowicza lub „Wieliczka Cmentarz”, jeśli wybieramy szyb Regis. Pragniemy poinformować, że jadąc autobusem 304 na trasie Kraków-Wieliczka obowiązują nas bilety komunikacji miejskiej „Strefa I i II Aglomeracja”. Koszt jednorazowego biletu normalnego to 4 zł, a biletu ulgowego – 2 zł. Sprawdź aktualne połączenia z przystanku „Plac Inwalidów” do Wieliczki na jakdojade.pl:

 

jakdojade-logo

Sprawdź najlepszy dojazd z Apartamentów Aurora do Kopalni Soli w Wieliczce na jakdojade.pl
Kliknij w ikonkę obok

 

Kolejną opcją dojazdu z Krakowa do Kopalni Soli „Wieliczka” jest podmiejski pociąg, który kursuje z Dworca Głównego PKP w Krakowie do stacji „Wieliczka Rynek Kopalnia”. Dokładny rozkład jazdy pociągów dostępny jest tutaj. Podmiejskie pociągi kursują co pół godziny, zaś podróż trwa tylko 22 minuty.

Jak dojechać samochodem do Kopalni Soli „Wieliczka”?

Do Kopalni Soli „Wieliczka” oczywiście można dojechać z Krakowa również samochodem. Przedstawiamy poniżej poglądową mapkę z zaznaczoną trasą, jak dojechać z Apartamentów Aurora do wielickiej kopalni.