Jak dojechać z Krakowa do Auschwitz-Birkenau?


Auschwitz-Birkenau jest miejscem szczególnym na mapie Polski. Znajduje się tam były nazistowski obóz zagłady i symbol holokaustu. Obecnie jest to Miejsce Pamięci i muzeum, do którego co roku przybywa około milion zwiedzających. Poznaj więcej szczegółów na temat Auschwitz-Birkenau.

Jak dojechać do obozu Auschwitz-Birkenau?

Goście odwiedzający Apartamenty Aurora często planują wyjazd do Oświęcimia. Aby ułatwić im przygotowanie się do podróży, przygotowaliśmy kilka wskazówek dojazdu, które – mamy nadzieję – będą przydatne. Muzeum Auschwitz-Birkenau znajduje się na obrzeżach Oświęcimia, zaraz przy drodze krajowej nr 933. W niedalekiej odległości od Muzeum znajdują się przystanki minibusów oraz autobusów PKS, które dojeżdżają z Krakowa. Autobusy rozpoczynają trasę na dworcu autobusowym MDA (ul. Bosacka 18). Rozkłady jazdy autobusów można sprawdzić na stronie internetowej dworca MDA. Pojazdy na trasie zatrzymują się na przystanku „Plac Inwalidów” zlokalizowanym około 500 metrów od Apartamentów Aurora. Jeżeli chcesz rozpocząć podróż z dworca, możesz dodatkowo sprawdzić, jak dojechać z Apartamentów Aurora do dworca PKS.

Do Oświęcimia możesz wybrać się też pociągiem. Muzeum Auschwitz-Birkenau położone jest w odległości około 2 kilometrów od stacji kolejowej. Na miejscu możesz więc dojść do Muzeum na piechotę lub skorzystać z komunikacji miejskiej. Podróż pociągiem ze stacji „Kraków Główny” do stacji „Oświęcim” trwa 1:44h. Aktualny rozkład pociągów można znaleźć na stronie internetowej PKP.

Jak dojechać samochodem do Oświęcimia?

Do obozu Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu można dojechać również własnym samochodem, jadąc autostradą A4, a następnie drogą krajową nr 933. Trasa ta obejmuje odcinki płatne. Podróż z Apartamentów Aurora do Oświęcimia zajmuje nieco ponad godzinę. Zawsze jednak musimy brać pod uwagę ewentualne utrudnienia na drodze. Poniżej przedstawiamy poglądową mapkę dojazdu.