Jak dojechać z Apartamentów Aurora w Krakowie do Łagiewnik?


Krakowskie Łagiewniki to jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc na mapie Krakowa. To właśnie tam znajduje się słynne Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, przyciągające co roku tłumy pielgrzymów i turystów. Wszystko za sprawą grobu św. Siostry Faustyny Kowalskiej oraz cudownego obrazu Jezusa Miłosiernego. Dowiedz się więcej m.in. na temat historii Sanktuarium w Łagiewnikach.

Jak dojechać do Sanktuarium w Łagiewnikach?

Łagiewniki zlokalizowane są w południowej części miasta. Wielu naszych Gości podczas pobytu w Krakowie planuje odwiedzić krakowskie Łagiewniki. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które będą przydatne podczas planowania wycieczki do Sanktuarium w Łagiewnikach.

Do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia kursują cztery linie tramwajowe: 8, 12, 19, 22:

  • Linia tramwajowa nr 8 kursuje we wszystkie dni tygodnia od przystanku „Bronowice Małe” do przystanku „Borek Fałęcki”, przejeżdżając przez ścisłe centrum Krakowa
  • Linia tramwajowa nr 12 kursuje od przystanku „Mały Płaszów” do przystanku „Borek Fałęcki” (tramwaje tej linii jeżdżą od poniedziałku do piątku)
  • Linia tramwajowa nr 19 kursuje we wszystkie dni tygodnia od przystanku „Dworzec Towarowy” do przystanku „Borek Fałęcki”
  • Linia tramwajowa nr 22 kursuje we wszystkie dni tygodnia od przystanku „Walcownia” do przystanku „Borek Fałęcki”

Jeżeli naszym punktem startowym jest centrum Krakowa, to najlepszą opcją jest tramwaj nr 8. Podróż możemy rozpocząć przykładowo od przystanków: Teatr Bagatela, Filharmonia, Plac Wszystkich Świętych czy Wawel. Dla Gości Apartamentów Aurora sugerujemy rozpoczęcie podróży z przystanku „Urzędnicza”. Przystanek, na którym powinniśmy wysiąść nazywa się „Sanktuarium Bożego Miłosierdzia”. Podróż tramwajem nr 8 z przystanku „Urzędnicza” do przystanku „Sanktuarium Bożego Miłosierdzia” zajmuje około 28 minut. Koszt normalnego biletu za taki przejazd to 3,80 zł. Bilet ulgowy można zaś kupić w cenie 1,90 zł.

 

jakdojade-logo

 

Sprawdź optymalny dojazd z Apartamentów Aurora do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na jakdojade.pl

Kliknij w ikonkę obok

Jak dojechać samochodem do Sanktuarium w Łagiewnikach?

Do Sanktuarium w Łagiewnikach można także dojechać taksówką lub własnym samochodem. Poniżej przedstawiamy poglądową mapkę.