Atrakcje przyrodnicze w Krakowie, które warto zobaczyć


Kraków każdemu z nas kojarzy się ze wspaniałymi zabytkami, a także kulturą i sztuką, wydobywającą się niemal z każdego zakątka. Znajdzie się tu także sporo atrakcji dla wielbicieli przyrody. Nasi Klienci często pytają nas o to, gdzie mogą wybrać się, aby móc podziwiać wspaniałą naturę. Przygotowaliśmy spis najważniejszych atrakcji przyrodniczych w Krakowie – są to miejsca obowiązkowe do odwiedzenia, jeżeli chcemy zachwycić się pięknem krakowskiej przyrody.

Oto najważniejsze krakowskie atrakcje przyrodnicze, które warto poznać:


 

Krakowskie ZOO

Ogród Zoologiczny to zdecydowanie jedna z najważniejszych atrakcji dla miłośników zwierząt. Krakowskie ZOO zlokalizowane jest pośrodku Lasu Wolskiego (który sam w sobie jest również wspaniałą atrakcją przyrodniczą), w niedalekiej odległości od Kopca Józefa Piłsudskiego. Na stronie internetowej znajdują się szczegółowe informacje na temat godzin zwiedzania oraz cen biletów.

Strona internetowa: http://www.zoo-krakow.pl/

Jak dotrzeć do ZOO w Krakowie?

Krakowski Ogród Zoologiczny znajduje się w odległości niecałych 8 km od Apartamentów Aurora. Najlepiej dotrzeć tam komunikacją miejską. Naszym Klientom proponujemy następującą trasę: rozpoczynamy podróż na przystanku „Plac Inwalidów”, wsiadając do autobusu nr 292, którym przejeżdżamy dwa przystanki do przystanku „Cracovia Błonia”. Na tym samym przystanku wsiadamy w autobus nr 134, jadący bezpośrednio do ZOO. Przeczytaj więcej wskazówek o tym Jak dojechać do krakowskiego ZOO.


 

Ogród Botaniczny

Nie lada gratką dla wszystkich fanów przyrody będzie wizyta w krakowskim Ogrodzie Botanicznym, który od ponad 200 lat stanowi żywe muzeum flory z całego świata. Ogród Botaniczny odwiedza co roku wiele tysięcy osób. Ogród można zwiedzać codziennie w godz. 9:00-19:00 do połowy października. W sezonie zimowym wejście do Ogrodu Botanicznego możliwe jest tylko z okazji prelekcji i wystaw, o których zawsze można dowiedzieć się ze strony internetowej.

Strona internetowa: http://www.ogrod.uj.edu.pl/

Jak dotrzeć do krakowskiego Ogrodu Botanicznego?

Krakowski Ogród Botaniczny znajduje się w samym centrum Krakowa, przy ul. Kopernika 27, w pobliżu Ronda Mogilskiego. Aby dojechać do Ogrodu Botanicznego należy wysiąść na przystanku tramwajowym „Lubicz”. Z Apartamentów Aurora najlepiej dojechać tramwajem 4 lub 14, wsiadając na przystanku „Urzędnicza”. Czas jazdy tramwajem do przystanku „Lubicz” to około 13 minut. Potem należy jeszcze przejść koło 360 m, aby znaleźć się w Ogrodzie Botanicznym.


 

Muzeum Przyrodnicze w Krakowie

Niewątpliwie ciekawą atrakcją dla wielbicieli fauny i flory będzie także Muzeum Przyrodnicze w Krakowie. Warto wiedzieć, że w tym muzeum znajduje się jedyny na świecie idealnie zachowany okaz nosorożca włochatego, wymarłego ponad 12 tys. lat temu. Dodatkowymi atrakcjami są rozmaite wystawy czasowe. Muzeum czynne jest od wtorku do piątku w godz. 9:00-15:00, a w soboty i niedziele w godz. 11:00-19:00.

Strona internetowa: http://www.isez.pan.krakow.pl/muzeum.html

Jak dotrzeć do Muzeum Przyrodniczego?

Muzeum Przyrodnicze znajduje się na ul. św. Sebastiana 9 w odległości około 3 km od Apartamentów Aurora – jeśli chcielibyśmy przebyć tę trasę pieszo, to zajmie nam to około 30 min. Dobrą opcją jest podróż tramwajem. Na przystanku „Urzędnicza” wsiadamy w tramwaj nr 8 lub 13 i wysiadamy na przystanku „Wawel”, a następnie musimy przejść 210 m i już będziemy na miejscu.


 

Planty

Chyba każda osoba, nawet ta, która nigdy nie była w Krakowie, słyszała o Plantach krakowskich. Planty to wspaniała oaza zieleni otaczająca Stare Miasto, nadając mu niezwykłego uroku. Klimatyczne alejki na Plantach zachęcają do długich spacerów, zaś liczne ławeczki umożliwiają odpoczynek w otoczeniu drzew, krzewów, kwiatów i sadzawek. Planty są szczególnie urokliwe w okresie wiosenno-letnim, kiedy dookoła roślinność kwitnie i jest pełna życia. Jesienią Planty zachwycają różnobarwnością spadających liści, a zimą – białe, romantyczne alejki to idealne miejsce na spacer.

Jak dotrzeć do krakowskich Plant?

Aby dotrzeć z Apartamentów Aurora na krakowskie Planty wystarczy wsiąść w tramwaj na przystanku „Urzędnicza” i wysiąść na przystanku „Teatr Bagatela” (to tylko 3 przystanki), a podróż tramwajem trwa około 6 minut. Alternatywą jest spacer, który potrwa około 15-20 minut.


 

Park Bednarskiego

Park Bednarskiego to najpiękniejszy krakowski park ze wspaniałym widokiem na miasto. Położony jest na terenie starej części Podgórza. W Parku Bednarskiego podziwiać można około 100 gatunków drzew i krzewów. Nie brakuje tam również przedstawicieli fauny: ptaków (dzięcioł, słowik szary, rudzik, pliszka żółta, wilga, kopciuszek, szczygieł, cierniówka, raniuszek), jeży, kun czy nietoperzy. Park Bednarskiego to idealne miejsce na spacer i odpoczynek w otoczeniu niesamowitej przyrody.

Jak dotrzeć do Parku Bednarskiego?

Park Bednarskiego jest położony w odległości ponad 4 km od Apartamentów Aurora. Jeśli chcemy dotrzeć do Parku Bednarskiego, to najlepiej skorzystać z komunikacji miejskiej. Wsiadamy na przystanku „Urzędnicza” w tramwaj nr 8 lub 13 i jedziemy niecałe 20 min, a następnie wysiadamy na przystanku „Korona”. Z tego miejsca musimy jeszcze przejść niecałe 400 m, aby znaleźć się w przepięknym parku.